Зміст
- Frontend – Субʼєктивні градації (Junior, Middle, Senior)
- Junior, Middle, Senior, Lead — у чому різниця та чи є життя після Senior?
- Javascript-програміст (junior)
- 🤔 Хочеш дізнатися більше, що потрібно знати Junior Frontend розробнику? Задай запитання чи залиш коментар! 👇
- Junior WordPress Developer
- Fullstack PHP developer (WordPress, Laravel, Junior/Middle)
Вона відповідає за координацію роботи команди, розподіл завдань, контроль якості та терміни виконання. Lead може брати участь у стратегічному плануванні та strong junior ухвалювати рішення на рівні всієї компанії. Компанія, яка шукає нових співробітників, не просто орієнтується на розробників, але й шукає людей, здатних ефективно розв’язувати актуальні бізнес-завдання. Тому під час співбесіди звертатимуть увагу на теми, які мають прямий зв’язок із цими завданнями.
Frontend – Субʼєктивні градації (Junior, Middle, Senior)
Кожен рівень має свої особливості й вимоги та є важливим етапом кар’єрного зростання. Сеньйор — це просунутий розробник із досвідом роботи понад 5 років. Сеньйори відповідають за побудову архітектури програмного забезпечення, вибір технологій та за розробку великих проєктів загалом. Вони мають широкий діапазон знань і досвіду, тому можуть відповідати за керівництво проєктом або управління командою розробників.
Junior, Middle, Senior, Lead — у чому різниця та чи є життя після Senior?
Завідуючий кафедрою зателефонує Вам як тільки отримає повідомлення. Деякі американські курси проводять аналіз попередньої кар’єри, а потім тільки допускають на певний курс. Таким чином студенти не починають все з нуля, коли переходять в іншу сферу, а продовжують свій шлях. Навіть якщо це мало інструментів і речей, все одно пишіть.
Javascript-програміст (junior)
І звичайно потрібно знати, навіщо та чи інша технологія потрібна, які завдання за допомогою неї вирішують, переваги/недоліки в порівнянні з схожими технологіями. На цьому етапі потрібно вивчати технології, які знадобляться вам, як Java Developer’y. Я рекомендую всім кандидатам вказувати навіть навчальні проєкти, все, на що ви витрачали час, перелічувати всі завдання, які виконували, і технології, які використовували. Роботодавці не з’ясовуватимуть, чи це був досвід, за який заплатили гроші, чи це був навчальний проєкт, чи, може, власний. Вони обирають тих кандидатів, які вже хоча б якісь проєкти реалізовували. Фактично, це все, що повинен знати junior frontend розробник на початковому етапі.
🤔 Хочеш дізнатися більше, що потрібно знати Junior Frontend розробнику? Задай запитання чи залиш коментар! 👇
Перевага, якщо у кандидатів була додаткова технічна освіта та знання математики. Серед теоретичних знань виділяємо TypeScript, React.js, Git та розуміння браузерних технологій — HTTP, cookie, local storage, cors тощо. Цінується та заохочується ознайомленість із сучасними хмарними сервісами та Front-end розробкою, наприклад, JavaScript й Angular.
Кожному рівню відповідають свої завдання, навички та обов’язки. Почавши з позиції джуніора, можна поступово розвиватися, накопичуючи досвід і знання, щоб стати мідлом і, зрештою, сеньйором. Важливо постійно прагнути до нових вершин, бути відкритим до нових знань і активно брати участь у професійній спільноті. Провідні розробники – це повноцінні архітектори проєктів, які можуть працювати як над великими серверними, так і над зовнішніми версіями важливих проєктів, а також грамотно ставити більш дрібні завдання. Розробники рівня Middle є більш досвідченими, ніж Junior, оскільки вони вже працювали над кількома проєктами та мають досвід від 2 до 4 років.
Fullstack PHP developer (WordPress, Laravel, Junior/Middle)
Для посади Junior DevOps спеціаліст повинен мати рік комерційного досвіду, знати Docker, Kubernetes, AWS Console, а також мати досвід з Git та Bash Scripting. Junior Python Developer варто звернути увагу на роботу з базами. Важливо розібратися, як працюють реляційні бази, чим вони відрізняються, оскільки різні задачі потребують використання різних інструментів. Найпопулярнішим нині є PostgreSQL, також часто можна помітити MySQL, SQLite.
Краще надавати класичні резюме зі структурованою інформацією на 1-2 сторінки. Також бажано, щоб резюме не було задовгим — однієї, максимум двох сторінок цілком достатньо. Якщо компанія міжнародна, резюме ліпше писати англійською. А також середовище розробки C refresher, основи MCU та STM32 (аналогові інтерфейси, розширені теми та програми виробничого рівня). Junior .NET Developer має знати мову програмування C# та платформу .NET (.NET Framework 4.x, .NET Core).
Починаючи з цього рівня, програміст може не лише самостійно працювати, а й вести проєкти. Middle — це програміст, який, на відміну від junior-спеціаліста, уже вміє розв’язувати свої проблеми самостійно. Але старші колеги можуть допомогти, якщо виникли труднощі, з якими middle не може до кінця розібратися без допомоги. А ці поради стануть вам у пригоді, якщо ви хочете перейти на наступний рівень розвитку. Незалежно від того, працюєте ви зараз джуніором чи сеньйором. Такі розробники беруть на себе більше відповідальності, коли йдеться про експлуатацію, але вони все одно потребують допомоги від Senior, якщо зіштовхнуться із завданням, яке раніше не вирішували.
Важливо також не просто ознайомитися з інформацією, а відразу ж застосовувати всі знання на практиці. Сьогодні front-end розробка – друга після QA можливість увійти в айті. Відповідно, кількість верстальників-самоучок і тих, хто саме закінчив курси фронтенд-розробки зростає з кожним днем. Інтерв’юеру ж варто заспокоїти кандидата, оскільки кожна співбесіда, особливо для молодших фахівців, зазвичай є стресом. Буде прикро втратити талановитого колегу через звичайну нервовість, тому не варто бути занадто формальним та суворим.
Мідл-розробник має проявляти ініціативу, постійно розвиватися, прагнути стати кращим і бути компетентним хоча б на кількох етапах життєвого циклу розробки програмного забезпечення. Нещодавно на сайті DOU проводилося опитування про освіту IT-спеціалістів. З’ясувалося, що приблизно третина не має вищої освіти й більша частина володарів дипломів працює не за спеціальністю. Розуміння, як працюють більшість суспільних інститутів, дає змогу програмістам знаходити цікавіші та корисніші способи використати свої знання. Україна вже кілька років поспіль є лідером у світі з таких технологічних напрямів як FinTech, SocialTech, HealthTech та eGoverment. Мета в перший рік роботи Java Junior’oм – це дорости до рівня Јava Developer.
Після джуна слідує мідл – досвідчений співробітник, у якого за плечима від 2 до 5 років досвіду. Він уже готовий брати на себе відповідальність і може працювати автономно. Мідл справляється із завданнями середньої складності, бере участь у проєктах і може допомагати молодшим колегам. Вам можуть поставити запитання про основи роботи з ними, який ваш досвід у роботі з різними базами даних, щодо їхніх особливостей. У ВНЗ студент звикає регулярно виконувати завдання, читати навчальну літературу, шукати додаткові джерела інформації.
Senior – чудово знає життєвий цикл проекту від 0 до виходу в прод, може змінювати цей процес в залежності від потреб і можливостей команди. Проблеми таких сенйорів у тому що ринок дозволяє таке робити (дозволяв). Зараз таке не пропускають, але амбіції цих людей нікуди не поділись, якщо ти був 3 роки Senior React-Redux Material Developer – то за день ти не скажеш що ти – Junior Frontend Developer. За час роботи в ІТ зустрічав багато різних цікавих людей які називали себе всіми можливими позиціями які можна скласти із крутих англійських слів.
Наприклад, яку позицію ви розглядаєте, й інші прості деталі. Один із головних моментів – це переконати рекрутера, що ви зацікавлені у пошуку роботи та хочете працювати саме в цій компанії. Також багато розвинених країн мають програми імміграції, таких як Green Card, за допомогою яких залучають кваліфікованих спеціалістів. Для підтвердження кваліфікації потрібні документи з роботи та диплом. І хоча український диплом державного зразка не сильно цінується у країнах Північної Америки, але у Європі він є доволі вагомим.
- JQuery – JS-бібліотека, яка спрощує написання та скорочує кількість коду, необхідну для взаємодії JavaScript та HTML.
- На вакансії, створені під цю програму, часто розглядають кандидатів без комерційного досвіду, достатньо спеціалізованих курсів.
- Зазвичай у нього від 0 до 2 років досвіду в програмуванні.
- Тестування – важлива частина розробки, яка гарантує якість коду.
- Частково знати Front-end (зокрема, Angular) та розуміти принципи ООП та databases.
Варто володіти основами багатопотоковості в Java, мати базові знання зі Stream API, Java Networking. Ми поговорили з найбільшими ІТ-компаніями в Україні, аби скласти ґрунтовний гайд для Junior-розробників, тестувальників та DevOps. JQuery – JS-бібліотека, яка спрощує написання та скорочує кількість коду, необхідну для взаємодії JavaScript та HTML.
Загалом шлях до рівня тимліда може зайняти від 5 до 10 років, залежно від досвіду керування проєктами та командами. Щоб підвищити свій рівень, потрібно, знову ж таки, працювати над великими та складними проєктами, де ви зможете проявити свої лідерські здібності. Якщо джуніорам та мідлам слід віддавати перевагу вдосконаленню технічних навичок, то сеньйор може приділяти більше уваги розвитку менеджерських якостей.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/